Cywilny w plenerze

Od kilku lat coraz częściej spotkać się można ze ślubem cywilnym organizowanym poza schematycznym Urzędem Stanu Cywilnego. W zastępstwie klasycznego budynku, Młodzi wybierają różnego rodzaju atrakcyjne i oblegane przez turystów miejsca bądź kameralne, ciche zakątki dużych miast.

Należy zauważyć, iż aby zaplanować i przygotować taką uroczystość, należy wziąć pod uwagę o wiele więcej czynników determinujących, niż w przypadku tradycyjnego ślubu.

Oczywiście, podstawowe dokumenty i formalności pozostają bez zmian, jednakże trzeba dobrze przemyśleć i zorganizować plenerowy ślub. Na początek warto dokładnie przeanalizować miejsce, w którym ma paść sakramentalne “tak”. Może to być więc park, zabytkowy zamek, lub szczególne dla Państwa Młodych miejsce, w którym na przykład się poznali, lub gdzie po raz pierwszy się pocałowali.

Przy wyborze awangardowego miejsca zaślubin, warto wziąć pod uwagę porę roku oraz specyficzne dla niej warunki atmosferyczne. Na ewentualność deszczu lub porywistego wiatru warto się więc zabezpieczyć, aby uniknąć niepożądanych trudności i konsekwencji. Ważną kwestią będzie tutaj także dobór odpowiedniego stroju, zarówno dla Panny Młodej jak i przyszłego męża. Sukienka powinna więc znieść nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne, a fryzura powinna być na tyle trwała, by nie ulec zniszczeniu w deszczu czy podczas silnego wiatru.

Chcąc pogodzić przyjemne z pożytecznym, można w miejscu plenerowego Urzędu Stanu Cywilnego od razu urządzić weselne przyjęcie dla zaproszonych gości, rodziny i świadków. W parku czy ogrodzie trzeba więc będzie rozstawić spory namiot, stoły i krzesła w taki sposób, by wszyscy uczestnicy komfortowo się pomieścili. Nie ulega wątpliwości, że plenerowy ślub to opcja wręcz idealna na miesiące letnie, w których zresztą zawiera się najwięcej małżeństw.

Decydując się na przeniesienie szablonowego ślubu w warunki plenerowe będziemy musieli liczyć się ze znacznie większymi kosztami. Jednakże, pamiątki w postaci zdjęć i filmów z pewnością będą warte wyrzeczeń i większej ilości załatwień czy formalności. Nie można bowiem zapominać, że niektóre miejsca wymagają specjalnych pozwoleń na zorganizowanie tam “masowych imprez”. Tym bardziej warto odpowiednio wcześnie wszystko przygotować, by uchronić się przed nieprzyjemnymi niespodziankami i bolesnymi rozczarowaniami.