Przyjęcie po ślubie w urzędzie

Po złożeniu małżeńskiej przysięgi w obecności księdza lub urzędnika Urzędu Stanu Cywilnego zwyczajowo świadkowie, rodzina i zaproszenie goście uczestniczą w przyjęciu weselnym, które, zależnie od potrzeb i upodobań, może być bardzo huczne lub wręcz przeciwnie – skromne i kameralne.

Na urządzenie wesela możemy zatem wybrać spośród wielu ciekawych, tradycyjnych lub nieco bardziej awangardowych lokalizacji. Klasyczne przyjęcie zwykło się organizować w restauracjach, pubach lub po prostu w domu rodzinnym któregoś z Państwa Młodych. Jednakże obecne ślubne i weselne trendy dopuszczają wszelkie ekstrawagancje w kwestii lokalizacji przyjęcia. Można zorganizować je na przykład w ogrodzie, miejskim parku lub w zabytkowym, klimatycznym zamku. Tutaj wszystko zależy od wyobraźni Państwa Młodych, czasu, chęci oraz możliwości finansowych.

Decydując się na tradycyjną salę lub restaurację, warto odpowiednio wcześniej zadbać o zarezerwowanie terminu. Powinniśmy przy rezerwacji podać także w miarę ścisłą liczbę gości, by lokal mógł zacząć przygotowywać sugerowane menu. Oczywiście, sami również możemy zaznaczyć, jakie potrawy i alkohole chcielibyśmy podać rodzinie i zaproszonym gościom.

Zamawiając salę weselną nie sposób pominąć również kwestii orkiestry umilającej uczestnikom zabawy. Warto już kilka miesięcy wcześniej przejrzeć ogłoszenia zespołów i wybrać najlepszy, wcześniej oczywiście potwierdzając wszelkie formalności. Podobnie, jeśli planujemy specjalne dekoracje na naszej sali weselnej, powinniśmy zapewnić sobie pomoc ludzi na kilka dni przed ślubem. Wtedy wszelkie papierowe czy żywe ozdoby będą na tyle trwałe, że z pewnością uświetnią imprezę. Dekorując przestrzeń przed czasem, zapewnimy sobie także spokojną głowę, która od tego momentu będzie nieustannie zaprzątnięta ważniejszymi kwestiami i elementami czekającego nas dopiero ślubu.

Podobnie trzeba będzie postąpić z kwestią zamówienia kamerzysty i fotografa. Kilka miesięcy wcześniej należy zapoznać się z ofertami, by odpowiednio wcześniej umówić się na zdjęcia próbne oraz profesjonalną ślubną sesję. Dzięki takiemu ustawieniu terminów, Państwo Młodzi będą mieli okazję wystąpić w swoich odświętnych strojach o jeden raz więcej, przy czym będą też mieli najlepszą i niezapomnianą pamiątkę w postaci przepięknych zdjęć.