Strój pana młodego

Równie ważnym elementem podczas planowania ślubu jak lista gości z pewnością okaże się dobór odpowiedniego stroju dla Pana Młodego.

O ile w kwestii wyboru sukienki dla przyszłej żony pomagać może cała rodzina i mnóstwo przyjaciółek, tak Pan Młody wydaje się nieco odosobniony ze swoim problemem. Nie ulega jednak wątpliwości, że powinien on czuć się w swoim garniturze czy fraku na tyle wygodnie, by swobodnie się poruszać i na tyle elegancko, by jego strój był wizytówką tego jakże ważnego wydarzenia, którym niewątpliwie jest jedyny w życiu ślub.

Najważniejsze, by ślubny garnitur idealnie leżał na sylwetce. Powinien być więc skrojony na miarę, by podkreślać figurę lub maskować pewne jej niedoskonałości. Materiał, z jakiego wykonany będzie frak pozostawia pewną dowolność, można więc wybrać tkaniny sztywniejsze lub nieco bardziej “lejące”, lekko błyszczące.

W kwestii koloru najlepiej kierować się starą zasadą, iż “czarny do wszystkiego pasuje”. Nie chcąc jednak wypaść na własnym ślubie zbyt poważnie i nie sprawiać smutnego wrażenia, równie dobrze można zdecydować się na ciemny garnitur. Dobrze sprawdzą się tutaj wszelkie ciemne brązy, będące barwami neutralnymi, do których tak samo łatwo dobierzemy kolorową koszulę lub pstrokaty krawat.

Frak lub garnitur mogą być oczywiście dodatkowo ozdobione prążkami lub delikatną fakturą, jednak jeśli Panna Młoda ma koronkową lub haftowaną sukienkę, na pewno lepiej będzie zrezygnować z dodatkowych dekoracji. Klasyczny szyk zapewniają najlepiej gładkie, “czyste” materiały. Nie powodują wrażenie przesytu i z pewnością nadadzą się na niejedną jeszcze, ważną i elegancką okazję czy wieczorowe wyjście.

Kolor koszuli i krawata powinien nawiązywać do odcienia sukni Panny Młodej. Koszula może oczywiście być klasyczna, biała, na przykład w delikatne prążki. Najbardziej widocznym elementem męskiego stroju będzie przecież niewątpliwie tradycyjny krawat. To on powinien idealnie korespondować z kreacją przyszłej małżonki. Najlepiej, jeśli dopasujemy do pod względem koloru i faktury, tak, by wyglądał jak szyty z tego samego materiału, z którego wykonana jest sukienka Młodej.

Równie ważnym elementem męskiego stroju są także buty, które powinny być przede wszystkim wygodne ale i bardzo eleganckie, dopasowane do całości – garnituru, koszuli i krawata.