Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[mc4wp_form id="5"]

Strój Pana Młodego na ślub cywilny

By Posted on 2 m read

Wiele par w naszym kraju decyduje się na to, by wziąć ślub cywilny. Jak na taką uroczystość powinien przygotować się Pan Młody, jeśli chodzi o strój? Sprawdźmy to, jaki strój Pana Młodego na ślub cywilny!

Elegancja przede wszystkim!

Wielu mężczyzn jest wiernych ślubnej klasyce, nie wyobrażają sobie oni zatem innego stroju niż ciemny, szalenie elegancki garnitur w komplecie z muszką (częściej) czy też krawatem (rzadziej). Dzieło wieńczy wówczas standardowa biała koszula oraz stosowne obuwie.

Oryginalność jest w cenie!

Coraz szersze grono Panów Młodych występuje jednak w nieco innych outfitach ( bo i ich wybranki nie mają klasycznych sukienek). Ostatnimi czasy panuje moda na to, by wnieść do ślubnej stylizacji nieco koloru, stąd granatowe garnitury z towarzyszącymi im brązowymi lub beżowymi butami oraz kolorowymi muchami. Nierzadko zdarza się też tak, że bohater dnia występuje na swoim ślubie cywilnym w bajecznie kolorowych skarpetkach (i nie mówimy tu jedynie o wersji w romby, lecz także w groszki, paski, kratkę i inne printy).

Bardzo często nutka nonszalancji w stroju Pana Młodego zawarta jest w tym, jaką kamizelkę ma na sobie. Bywa ona bowiem bardzo nieoczywista, kolorowa, z wzorkami. Podobnie ma się rzecz w przypadku wspomnianej już muchy czy krawata (tutaj mnogość wzorów jest naprawdę ogromna).

Ślub w plenerze

Zwykle na ślubie w plenerze Pan Młody występuje odrobinę mniej formalnie niż na ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego (choć nie jest to oczywiście obowiązująca powszechnie reguła). Zdarzają się jednak zestawienia marynarki z szelkami, jasne kolory garniturów i bardzo oryginalne obuwie. Moda ślubna się zmienia i to bardzo dynamicznie!